Vize başvurusu reddedilen İranlı akademisyen 2 aydır İstanbul Havalimanı’nda yaşıyor

Kanada‘nın Toronto kentinde yaşayan ve oturum süresi dolduğu için vize başvurusu kabul edilmeyen İranlı akademisyen Dr. Shiva Kaviani ülkesine de geri dönmek istemedi. Ankara’dan vize başvurusu yapan Kaviani, buradan da ret cevabı aldı. Bunun üzerine İstanbul’a geri dönen akademisyen 2 aydır İstanbul Havalimanı’nda yaşıyor.

VİZE GÖRÜŞMELERİNDEN SONUÇ ÇIKMADI

Havalimanı personelinin yardımcı olmaya çalıştığı Kaviani için Kanada Başkonsolosluğu ile yapılan görüşmelerden de sonuç çıkmadı. Bir valizi ve bir çantası ile vize alanlarında yolcularla birlikte oturan, bu bölgede sürekli dolaşan Kaviani’nin, Ankara’ya da gittiğini fakat sonuç elde edemediği öğrenildi.

İNSANİ İHTİYAÇLARINI GİDEREMİYOR

Havalimanı çalışanlarının yardımları ile yaşamını sürdüren Kaviani, İstanbul Havalimanı’nda bulunan koltuklarda yatıyor. Sabahtan akşama kadar Havalimanı’nda dolaşan Kaviani, vejetaryen olduğu için havalimanında beslenme konusunda zorluk çektiğini, duş başta olmak üzere insani ihtiyaçlarını gideremediğini belirtti.

YOLCU BEKLEME ALANINDA UYUYOR

Kanada’ya gidemeyen İran’da geri dönmek istemeyen kadın yolcu İstanbul Havalimanı’na yaşamaya başladı. Terminalde yolcu bekleme alanlarında uyuyan İranlı yolcu yaklaşık iki aydır havalimanında kalıyor. Akademisyenin akıbetinin ne olacağı ise merak konusu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x